top of page

Cüneyt Polat

Cüneyt_Polat.JPG

Memur bir babanın oğlu olarak İstanbul Bağcılar’da 4 erkek kardeşin en büyüğü olarak başlayan bir hayat hikayem var. 13 sene süren Bağcılar serüvenimizden sonra İstanbul’un bir başka güzel semti Bostancı’ya taşındık ve 15 sene kadar da Bostancı’da ikamet ettik. Bu iki semt arasındaki değişim hayatımı, hayata ve insana dair olan bakışımı şekillendirdi diyebilirim. Coğrafyanın nasıl kadere dönüşebildiğini ve bu dönüşümün varlık ekseninden çok zihinsel bir eksende gerçekleştiğini bizzat yaşadım. Bostancı İlk Öğretim Okulu’nda tamamladığım ilköğretim hayatından sonra lise eğitimimi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam ettim. Katsayı problemiyle mücadele edilen yıllarda, bir çok 28 Şubat mağduru gibi denkliği olmayan bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tercih etmek durumunda kaldım. Daha sonra da denklik kaygısıyla Açıköğretim Fakültesi’nde sosyoloji okuyarak lisans eğitimimi tamamladım. 2014 yılının sonbaharında evlendim ve bir çocuk sahibiyim.
İnternetin yayılmaya başladığı yıllarda, lise dönemlerimden itibaren iletişim ve yazılıma ilgi duydum. İletişim ve yazılımı birleştirmek amacıyla ilk haber yazılımlarından biri olan Haber Programı’nı yazdım. Bununla birlikte çeşitli ajans ve yapım firmaları için belgesel metinleri ve senaryolar ürettim. Üniversite eğitimi sonrası farklı teknoloji firmalarında çalışan, yönetici ve danışman olarak görev
aldım. Yıldız Teknik Üniversitesi İkitelli Teknopark’ta kurmuş olduğumuz yazılım firmamızda 1 yıl kadar yönetici olarak görev aldıktan sonra ayrıldım ve HABER10 Genel Yayın Yönetmeni olarak iki yıl süreyle görev yaptım. Son olarak TRT Haber Dijital Medya Müdürü olarak 10 ay süreyle TRT bünyesinde görev aldım. Görev aldığım süreç içerisinde TRT Haber Dijital Mecraları’nda Yeni Medya yayın modellerinin geliştirilmesi ve uygulaması aşamalarında süreçler yürüttüm. İçerikleri dijital gereksinimlerle harmanladık, farklı sunum yöntemleri üreterek hedef kitleyle buluşturduk. Basın yayın kurumları ve çeşitli üniversitelerin iletişim fakültelerinde eğitimler verdim. Gelen talepler doğrultusunda bilgimi paylaşmaya devam etmekte aynı zamanda medya kuruluşları ve yazılım firmalarına içerik ve teknik stratejileri ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık yapmaktayım. Kitaplarım: Dünden Yarına, Lozan'dan Fetö'ye.

Kitapları

lozan1.jpg
Dünden yarına 1.jpg
bottom of page