top of page

Şule Bilge Özkeçeci

Şule ÖZKEÇECİ.jpg

1963 yılında, Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin, İstanbul, Kayseri ve Bandırma’da tamamladı. 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü’nden mezun oldu. 2004’te SDÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamlayıp mezun oldu.

Hat, tezhip, ebru, minyatür çalışmalarıyla Türkiye’de ve yurt dışında “Özgür Düşler” adlı kişisel sergiler açtı, karma sergilere katıldı. Hollanda, Dubai, İspanya, Hindistan, Balkan ülkeleri, Macaristan gibi çeşitli ülkelerde farklı etkinlikler çerçevesinde ve sempozyumlar bünyesinde bildiriler sundu, konferanslar verdi. Muhtelif kurumlarda tezhip, minyatür, ebru, medeniyet ve sanat tarihi dersleri verdi.

Şule Özkeçeci’nin; Türk Sanatında Tezhip adlı bir kitabı, bazıları gazete ve dergilerde yayımlanan makale, hikâye, şiir, deneme, anı türünde yazıları bulunmaktadır. Son olarak Temas adlı kitabı yayınlanan Özkeçeci, sanatsal faaliyetlerinin yanı sıra editöryal çalışmalarını ve bilimsel araştırmalarını sürdürmektedir. Özkeçeci, evli ve dört çocuk annesidir.

Kitapları

temas 1.jpg
Tezhip 1.jpg
bottom of page